​برندگان خودروی سال
نمایشگاه بین المللی آمریكای شمالی

​برندگان خودروی سال

شورولت، كیا و جیپ، جایزه ها را به خانه می برند. با این كه نمایشگاه بین المللی آمریكای شمالی امسال برگزار نمی شود اما هیئت داوری تصمیم گیری در مورد نامگذاری خودروی سال را كنسل نكرده است.

کارآمدنیوز - شورولت كوروت استینگری Stingray، كیا تلوریده Telluride، و جیپ گلادیاتور برندگان خوش اقبال جایزه ای هستند كه خیلی از خودروسازان با حسرت به آن نگاه می كنند.

به گزارش سایپا نیوز ، هر چند انتخاب آنها تعجبی نداشت اما رقبای آنها هم دست كمی از برندگان ندارند و به همان اندازه خوبند. برای مثال رقیب اصلی كوروت، تویوتا سوپرا و هیوندایی سوناتای 2020 بودند اما آن چه دل داوران را ربود، قوای محركه نسل هشتم كوروت بود كه در حد خود تحولی بزرگ به حساب می آید.

چند سالی است كه حال و هوای خودروهای شاسی بلند بسیار پرطرفدار شده و به سرعت سهم بازار خودروهای سدان را میگیرد. برای همین تعجبی ندارد كه در بخش خودروهای شاسی بلند مخصوص دشت و دمن، مدعی برای جایزه رو به فزونی است. تلوریده كیا مسابقه ای سخت با پسر خاله خود هیوندایی پالیساده Palisade داشت. گفتیم پسرخاله چون هیوندای و كیا را دو خواهر خودروساز كره ای می شناسند. با این كه لینكلن آویاتور Lincoln Aviator خوش درخشیده و دست كمی از كیا و هیوندایی ندارد اما در این رقابت تنگاتنگ، كیا جایزه را به خانه برد.

در بخش وانت، جیپ گلادیاتور، فورد رنجر و رام ریگ  Ram Heavy Duty rig به رقابت پرداختند و افتخار نصیب گلادیاتور شد.

برای انتخاب این خودروها، خبرنگاران خودرونویس به یك مسابقه و تست خودرو دعوت شدند و ساعت ها طول كشید تا به این نتیجه رسیدند.

در حال حاضر تلوریده و گلادیاتور در نمایندگی های فروش این خودروها موجود هستند اما كوروت استیگری با تأخیر به دست مشتری خواهد رسید كه دلیل آن اعتصاب های كارگران جنرال موتورز در ماه های آخر سال 2019 بود.

انتهای پیام

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.