خودروی رانای برقی رونمایی شد

خودروی رانای برقی رونمایی شد

نخستین خودرورانای تمام برقی محصول دانش بنیان شرکت تحقیق، طراحی و تولید موتور ایران خودرو (ایپکو) با حضور مدیرعامل ایران خودرو و معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت در حاشیه همایش بین المللی موتورهای درونسوز و نفت، رونمایی شد.

کارآمدنیوز - ظرفیت باتری این خودرو 30 كیلووات ساعت است و می تواند به وسیله این باتری  220 كیلومتر پیمایش كاملا برقی داشته باشد.
به گزارش ایکو پرس ،  این خودرو نسبت به خودروی مشابه احتراقی آن حدود 100 كیلوگرم افزایش وزن داشته است. باتری این خودرو در كف خودرو و كف صندوق عقب جانمایی شده است و به این ترتیب حجمی از داخل صندوق عقب را اشغال نمی كند. توان موتور الكتریكی استفاده شده در این خودرو نیز با توان 90 كیلووات و گشتاور 220 نیوتون متر است.
حدود 50 درصد از قطعات این خودرو داخلی سازی شده است و كالیبراسیون، سیستم برق و قطعات مكانیكی و تمام طراحی قطعات آن در داخل شركت ایپكو انجام شده است. سامانه وی. سی .یو این خودرو نیز كاملا بومی سازی شده است. پیش بینی می شود ظرف مدت دو سال نمونه اولیه آن به تولید انبوه خواهد رسید.
ایستگاه شارژر:
این ایستگاه شارژ كه توسط شركت ایپكو توسعه یافته است، به دلیل ارتباطاتی كه می تواند با سامانه ارتباطی كن خودرو و بی ام اس باتری برقرار كند، با خودروهای داخلی تطابق دارد. هم چنین این ایستگاه شارژ 3.7 كیلو وات است كه قابلیت ارتقا به 7.4 كیلو وات را نیز دارد.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.