2020/06/04
۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۵ خرداد
​چرا تسلا با كاهش شدید مواجه نشد
علی رغم شیوع جهانی كرونا

​چرا تسلا با كاهش شدید مواجه نشد

شركت خودروسازی آمریكایی تسلا، در فصل اول سال 2020 برخلاف تمام خودروسازان دیگر نه تنها با كاهش فروش رو به رو نشد بلكه 40 درصد بهتر از زمان مشابه سال 2019 خودرو فروخت.

کارآمدنیوز- شركت خودروسازی تسلا در فصل اول سال 2020 موفق به تولید 102,672 دستگاه خودرو و تحویل 88,400 شد كه بیشتر از پیش بینی تحلیل گران صنعت بود آن هم درست در زمانی كه كل صنعت خودروی آمریكا در فصل اول سال 2020 حدود 29 درصد كاهش فروش را نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل پشت سر گذاشت.

به گزارش سایپا نیوز ، جین مونستر از تحلیل گران مؤسسه لوپ ونچرز Loup Ventures  می گوید: «تسلا به این دلیل تقاضا را هنوز از دست نداده كه در مقایسه با رقبای برقی و بنزینی بهتر عمل كرده و این بهتر بودن قابل اندازه گیری است.»

گزارشی كه تسلا از عملكرد فصل اول سال 2020 منتشر كرده، رقم مورد انتظار برای كل سال مالی 2020 را اعلام نكرده برای همین مقایسه ای  با سال مالی گذشته وجود ندارد كه در آن رقم تحویل از 500 هزار دستگاه عبور كرده، حتی برای فصل دوم نیز پیش بینی نكرده است. شاید دلیل این است كه آثار پاندمی كرونا هنوز به طور دقیق برآورد نشده است.

با این حال مونستر برآورد خود را از وضعیت بیان كرده و می گوید مقایسه عملكرد اتفاقا در شرایطی فعلی اهمیت بیشتر دارد تا در حالت كلی، به احتمال زیاد در سه فصل باقیمانده سال تسلا بین 15 تا 25 درصد بهتر از سایر خودروسازان عمل خواهد كرد. این شرایط دشوار برای همه صنعت خودرو حاكم شده است.

اگر تا پایان تابستان بساط این ویروس برچیده شود و آثار این پاندمی فروكش كند، تسلا در فصل پاییز یعنی فصل چهارم 2020 با جهش به حالت عادی بازخواهد گشت.

مهمترین بخشی كه هنوز برآورد آن چندان آسان نیست، تولید تسلا در شانگهای است كه فعلا در فاز اولیه افزایش تولید است.

فعلا كارخانه های فرمانت و نیویورك تعطیل هستند تا آن كه مسئولان محلی اجازه شروع به كار را صادر كنند. در گیگافكتوری نوادا هم چراغ كارخانه نیمه روشن است. 

انتهای پیام

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.