حمایت از صنعت خودرو و گردشگری در ایتالیا/ چراغ سبز پارلمان و وعده نخست وزیر

حمایت از صنعت خودرو و گردشگری در ایتالیا/ چراغ سبز پارلمان و وعده نخست وزیر

اقتصاد کشور ایتالیا وابستگی زیادی به گردشگری پیدا کرده است و موتور اقتصاد هر کشوری شباهت زیادی به صنعت خودروی آن کشور دارد.

کارآمدنیوز- ایتالیا به دنبال روش هایی است که با حمایت از صنعت خودرو و گردشگری چرخ اقتصاد را به وضعیت عادی برگرداند.

به گزارش سایپا نیوز ، جیسپ کونته نخست وزیر ایتالیا می گوید به دنبال اقدام های مالی برای گسترش و افزایش سرمایه گذاری در صنعت خودرو و گردشگری این کشور است چون این دو صنعت از همه بیشتر در ایتالیا به خاطر شیوع ویروس کرونا آسیب دیده اند.

در کنفرانسی که اتحادیه تجاری UIL‌ سازماندهی کرده بود، کونته سخنرانی کرد و گفت باید معافیت های مالیاتی «از نو تعریف شوند» و باید «طرفدار سرمایه گذاری سبز، آینده گرا و دیجتیال» باشند، از این رو «ما باید از دو صنعتی که از همه بیشتر آسیب دیده اند یعنی خودرو و گردشگری حمایت کنیم.»

نخست وزیر ایتالیا در این سخنرانی گفته است که «اصلاحات جامع مالیاتی» از هفته آینده در ایتالیا آغاز می شود. اما در مورد جزئیات آن حرف نزد.

بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط اتحاد فیات-کرایسلر FCA در حال حاضر صنعت خودرو 6.2 درصد از تولید ناخالص داخلی GDP‌ ایتالیا را به خود اختصاص می دهد.

روز جمعه پیش، پارلمان ایتالیا، به بسته مشوق های فروش خودروهای بنزین سوز آلامُد و به روز و همچنین خودروهای برقی و هیبریدی چراغ سبز نشان داده است.

ایتالیا از لحاظ گردشگری و از نظر تعداد بازدید کننده از کشور، مقام پنجم را در میان کشورهای دنیا دارد و 13 درصد تولید ناخالص داخلی GDP‌ این کشور را گردشگری شکل می دهد. این آمار و ارقام را شورای گردشگری و تجارت جهانی منتشر می کند.

ایتالیا از لحاظ تعداد کشته شدگان ناشی از شیوع ویروس کرونا هم رکورد دار است و تا به حال 35 هزار نفر در این کشور قربانی ویروس کرونا بوده اند. دو ماه پیش کشور ایتالیا به تعطیل سرتاسری سخت گیرانه خود پایان داد. اما در دو هفته گذشته کمتر از 50 مورد مرگ و میر ناشی از کرونا گزارش کرده است.

انتهای پیام

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.