ضرورت اعتماد متقابل صنعت خودروسازی و مجموعه های دانش بنیان
ضرورت همكاری با دانش بنیان ها 9/ عضو كمیسیون صنایع و معادن مجلس:

ضرورت اعتماد متقابل صنعت خودروسازی و مجموعه های دانش بنیان

کارآمدنیوز- علی جدی حضور شركت های دانش بنیان در عرصه تولید و صنعت خودرو را مفید دانست و گفت: كشور نیروهای متخصص در حوزه صنعت خودرو كم ندارد و البته ظرفیت های خوبی در این زمینه وجود دارد اما با برنامه ریزی مطلوب می توان ظرفیت و تخصص موجود را در مسیری هدایت كرد كه صنعت خودرو به رشد و اهدافی كه برای آن ترسیم شده، برسد.

به گزارش سایپا نیوز ، بوی افزود: یكی از بخش هایی كه صنعت خودرو می تواند از آن بهره مند شود، مجموعه های دانش بنیان است؛ حمایت از شركت های دانش بنیان و ایجاد انگیزه در درون این مجموعه ها می تواند موجب پیشرفت در حوزه های مختلف علمی و فنی صنعت خودرو شود.

خودروسازان برای دانش بنیان ها ایجاد انگیزه كنند

عضو كمیسیون صنایع مجلس، همكاری شركت های دانش بنیان با صنعت خودرو را امری اثربخش دانست و گفت: خودروسازان باید بتوانند با ایجاد انگیزه و حمایت از شركت های دانش بنیان آنها را در راستای نیل به اهداف دراز مدت صنعت خودرو و قطعه سازی سوق دهند و بهترین بهره برداری را از شرایط داشته باشند چرا كه توسعه صنعت خودرو منجر به رشد اقتصادی و كاهش نرخ بیكاری می شود.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی افزود: با استفاده از دانش بنیان ها ضمن قطع وابستگی به دانش و توان مهندسی شركت های خارجی شاهد رونق تولیدات داخلی خواهیم بود و دیگر صنعت خودروسازی  به خاطر تحریم و سایر سیاست های مغرضانه كشورها، زمین گیر نمی شود و در مقابل شركت های دانش بنیان به واسطه نیاز صنعت می توانند دانش خود را به روز و حتی به سمت ارتقاء آن حركت كنند.

انتهای پیام

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.