حركتی كه در سایپا آغاز شده، به‌شكل مستحكم ادامه یابد
فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بازدید از گروه سایپا:

حركتی كه در سایپا آغاز شده، به‌شكل مستحكم ادامه یابد

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بازدید از خطوط تولید، مركز تحقیقات و نوآوری و محصولات جدید گروه سایپا گفت: حركتی كه در سایپا در عرصه تكیه بر توان داخلی آغاز شده، مستحکم و با اخلاص ادامه یابد.

کارآمدنیوز- سردار سرتیپ پاسدار امیرعلی حاجی‌زاده گفت: امروز در یك جنگ اقتصادی همه‌جانبه با دشمن قرار داریم و تلاش متخصصان فعال در صنعت خودرو به‌ عنوان فرماندهان اصلی این نبرد، برای خودكفایی آینده كشور مهم و اثرگذار است.

به گزارش سایپا نیوز ، وی گفت: خوشبختانه با روحیه‌ای كه در زمینه بومی‌سازی قطعات، طراحی محصولات جدید با تكیه بر توان داخلی و نوآوری در گروه خودروسازی سایپا قابل مشاهده است، شكست دشمن را در دستیابی به اهداف خود رقم خواهیم زد.

سردار حاجی زاده با بیان این‌كه شكست دشمن در زمینه تحریم صنعت خودرو با سرمایه‌گذاری و توجه به بومی‌سازی قطعات رقم خواهد خورد، ادامه داد: صنعت خودرو خاكریز امروز كشور در نبرد اقتصادی است و با اقداماتی كه در دست اجرا است، دشمن در این عرصه ناامید خواهد شد.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح كرد: ما در نیروهای مسلح، صنایع دفاع و بسیج، وظیفه امروز خود را كمك و حمایت از توسعه صنایع داخلی دانسته و بدون هیچگونه چشمداشت و تنها با هدف اعتلای كشور، در عرصه حضور خواهیم داشت.

وی با اشاره به ریل‌گذاری صحیح مدیریت ارشد سایپا برای قطع وابستگی به شركت‌های خارجی گفت: اگر صنعت خودرو كشور از مسیر مونتاژكاری فاصله گرفته و به‌جای تبدیل‌شدن به مصرف‌كننده فناوری‌های ساخت خارج، به درون توجه كند، در آینده جزو بخش‌های ممتاز و برجسته صنعت كشور خواهد بود.

سردار حاجی‌زاده مهم‌ترین سرمایه موجود در كشور را نیروی انسانی متخصص دانست و تاكید كرد: صنایع دفاعی و نظامی كشور با اتكا به همین سرمایه به مهم‌ترین و پیچیده‌ترین دانش و علوم كه تنها در اختیار چند قدرت برتر جهانی بود، دست پیدا كردند و امروز آماده هستند تا به كمك صنعت خودرو كشور آمده و نیازها را برطرف سازند.

وی با اشاره به توقف تولید خودرو پراید هم گفت: گروه خودروسازی سایپا با استفاده از ظرفیت‌های داخلی می‌تواند در زمینه تولید محصولاتی اقتصادی با مصرف سوخت پایین كه با بهره‌گیری از كیفیت مناسب با قدرت خرید جامعه نیز همخوانی داشته باشد، تلاش كند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پایان خواستار برنامه‌ریزی مستمر، متمركز، هدفمند و بهره‌گیری از نقشه راه منسجم در صنعت خودرو برای دستیابی به اهداف شد و گفت: اجازه نخواهیم داد تلاش دشمنان برای به‌زانو درآوردن صنعت كشور نتیجه دهد.

سیدجواد سلیمانی مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا نیز در این بازدید با اشاره به برنامه این گروه برای توسعه محصولات و تولید خودروهای به روز، مدرن و باکیفیت بالاتر با استفاده از ظرفیت‌های داخلی و تعمیق ساخت داخل، گفت: در حال طراحی موتورهای كم‌مصرف با بهره‌وری بیشتر در سایپا هستیم.

وی افزود: در مركز تحقیقات شركت مگاموتور، توسعه و طراحی موتورهای متنوع با ویژگی‌های گوناگون و همچنین گیربكس‌های جدید برای محصولات در حال پیگیری است كه همه این پروژه‌ها با تكیه بر توان داخلی اجرا خواهند شد.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا تاكید كرد: قصد داریم نگاه به بیرون از مرزها و وابستگی به شركت‌های خارجی را تا حد امكان قطع كنیم تا این گروه در آینده با مشكلاتی نظیر بدعهدی و عدم همكاری این شركت‌ها مواجه نشود.

سلیمانی افزود: خوشبختانه در حال حاضر وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران عزم بسیار خوبی برای حمایت از توسعه ساخت داخل و نگاه به ظرفیت‌های درونی کشور دارند و در این مسیر، از صنعت خودرو پشتیبانی و حمایت می‌كنند.

انتهای پیام

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.