ایده های عجیب و غریب/ تحویل خودرو در حباب

ایده های عجیب و غریب/ تحویل خودرو در حباب

شرکت خودروسازی تاتاموتورز هندوستان، برای آن که به مشتریان خود اطمینان دهد از خودروهای تحویلی به کرونا مبتلا نمی شوند، محصولات را هنگام تحویل در یک حباب پلاستیکی تحویل می دهد.

کارآمدنیوز- این جمله کلیشه ای شده است که کرونا سبک زندگی مردم دنیا را تغییر داده است و تا چند سال آینده هم با این تغییرات حتی از نوع عجیب و غریب آن رو به رو خواهیم بود. در حالی که خیلی از مردم به ناچار در منازل خود می مانند، بسیاری از کسب و کارها بدهی و صورت حساب های متعدد دارند و باید مراقب باشند که چک هایشان برگشت نخورد. تاتاموتورز هندوستان برای حفظ سلامت مشتریان خود و جلوگیری از انتشار کرونا از کارکنان به مشتریان، دست به خلاقیت و نوآوری زده و خودروها را در حباب پلاستیکی تحویل می دهد.

به گزارش سایپا نیوز ، در زمان شروع کرونا در ماه های آغازین سال 2020، برخلاف خیلی از خودروسازان دنیا، این خودروساز هندی، فصل اول بسیار پرمشغله ای داشت. خیلی از محصولات این شرکت مثل تیاگو، تیگور و نکسون به تازگی تغییر چهره [facelift] داده بودند. این برند حتی محصولات جدید مثل آلتروز Altroz و نکسون برقی را رونمایی کرد. در همین اثنا که پاندمی (شیوع جهانی) کرونا در حال گسترش بود، این خودروساز باید به دنبال راه حلی می گشت که خودرو را سالم و ایمن به مشتری تحویل دهد.

به همین منظور تاتا برنامه ای را تدوین کرد که تمامی خودروها پیش از تحویل به مشتریان ضدعفونی و گندزایی شوند. حال در ماه نوامبر هم یک اقدام جدید و یک لایه محافظ دیگر به برنامه ضدعفونی خود اضافه کرده اند. با قراردادن خودروها در یک حباب پلاستیکی، تماس فیزیکی با خودرو را تا پیش از تحویل به مشتری به صفر رسانده اند. مشتری وقتی به نمایندگی مراجعه می کند، خودروی خود را در حباب تحویل می گیرد.

در کنار این برنامه ها و مفاهیم بهداشتی، تاتا در حال آماده سازی برای رونمایی از محصول شاسی بلند گراویتاس Gravitas است که به نوعی از محصول هرییر Harrier‌ مشتق شده و دو صندلی اضافه تر دارد. با این حال به خاطر وقفه هایی که در زنجیره تأمین به خاطر ویروس کرونا پیش آمده تحویل آن به اوایل سال 2021 موکول شده است. این خودروساز تیزرهایی از آلتروز توربوشارژ بنزینی و شاسی بلند جمع و جور HBX‌ منتشر کرده اما به احتمال زیاد تحویل آنها هم مثل گراویتاس با تأخیر رو به رو خواهد شد.

سوای از این حقیقت که برای هیچکس هنوز روشن نیست که چه زمانی بشر به وضع عادی بعد از کرونا باز میگردد، تا آن زمان خلاقیت و نوآوری حتی از نوع عجیب و غریب آن رو به گسترش خواهد بود. استفاده از حباب پلاستیکی هنگام تحویل سابقه داشته اما هرگز به خاطر ویروس نبوده است.

انتهای پیام

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.