2021/03/04
۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۴ اسفند
عبور فروش برقی و نیمه برقی از 1 میلیون دستگاه در اتحادیه اروپا

عبور فروش برقی و نیمه برقی از 1 میلیون دستگاه در اتحادیه اروپا

در سال 2020 فروش خودروهای برقی و هیبریدی قابل شارژ با پریز در اتحادیه اروپا از رقم 1 میلیون دستگاه عبور کرد.

کارآمدنیوز- در سال 2020 رقم فروش خودر.وهای برقی و نیمه برقی نسبت به سال پیش از آن سه برابر شده و تقریباً 10 درصد از خودروهای فروخته شده در اتحادیه اروپا خودروهای برقی و نیمه برقی هستند.

به گزارش سایپا نیوز ، سال ها بود که خودروهای برقی و نیمه برقی، بازار خاص به حساب می آمدند اما حالا به تدریج به جریان اصلی و عادی تبدیل می شوند. البته این زمانی اتفاق افتاده است که بازار خودروی اتحادیه اروپا به دلیل تعطیلات سراسری و درگیری مردم با همه گیری کوید-19 با 24 درصد افت مواجه بود و به رقم 9.9 دستگاه رسید.

به بیان دقیق تر، داده هایی که انجمن سازندگان اتومبیل اروپایی European Automobile Manufacturers Association (ACEA) منتشر کرده است نشان می دهد فروش خودروهای برقی و نیمه برقی از 387,808 در سال 2019 به رقم 1.046 میلیون دستگاه رسیده است.

فروش خودروهای هیبریدی خودشارژ شونده self-charging hybrid 59 درصد رشد پیدا کرد و به 1.182 میلیون دستگاه رسید. در حالی که فروش خودروی بنزینی و گازوئیلی به ترتیب 37درصد و 32درصد کاهش داشته اند. با این اوصاف هنوز خودروهای بنزینی بیشترین فروش را در اتحادیه اروپا داشتند و سهم آنها از این بازار 48 درصد کل فروش بود.

با توجه به سخت گیرانه تر شدن اهداف آلایندگی و کربنی اتحادیه اروپا، خودروسازان می توانند با رعایت استانداردهای جدید از یارانه های دولتی برای خودروهای برقی و برنامه های بازگشت به حالت عادی از وضعیت اضطراری ناشی از کرونا بهره مند شوند مخصوصاً در کشورهای فرانسه و آلمان.

فروش خودروهای تمام برقی هم از 247,854‌ در سال 2019 به 538,772‌ دستگاه در سال 2020 رسید

انتهای پیام

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.