جزئیات نحوه توزیع چای وارداتی با ارز دولتی

جزئیات نحوه توزیع چای وارداتی با ارز دولتی

رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان با بیان اینکه ۷۰ شرکتی که چای با نرخ ارز ۴۲۰۰تومانی به کشور وارد کرده‌اند احصا شده‌اند از مشخص‌شدن میزان دقیق موجودی چای وارداتی با ارز دولتی و تعیین شبکه توزیع خاص برای عرضه این چای در اوایل هفته جاری خبر داد.

کارآمدنیوز- عباس تابش با اشاره به ورود سازمان حمایت به موضوع تعیین تکلیف چای وارداتی با ارز 4200تومانی اظهار کرد: بر اساس بررسی‌های انجام‌شده توسط سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، 70 شرکتی که چای با نرخ ارز 4200تومانی به کشور وارد کرده‌اند احصا شده‌اند.

به گزارش تسنیم، رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان گفت: روز دوشنبه هفته گذشته، جلسه‌ای با انجمن مربوطه و واردکنندگان چای داشتیم.

وی خاطرنشان کرد: بر همین اساس مقرر شده است که در روزهای ابتدایی هفته جاری، میزان موجودی چای وارداتی با ارز دولتی به‌صورت دقیق مشخص شود و در ادامه، شبکه توزیع خاصی برای عرضه این چای به بازار تعیین خواهد شد.

 اواخر اردیبهشت ماه امسال به‌دنبال نامه وزارت صنعت، معدن و تجارت به مدیرکل سیاست‌گذاری‌های ارزی بانک مرکزی، ارز 4200تومانی از واردات چای، کره و حبوبات حذف شد و از 18 خرداد ماه، واردات چای تنها با دریافت اخذ مابه‌التفاوت ریالی امکان‌پذیر شد.

این درحالی است که بر اساس آمار منتشرشده توسط این خبرگزاری، از ابتدای امسال تا 18 خرداد ماه و تغییر نرخ ارز تخصیصی به چای، بیش از 20 هزار تن چای با ارز دولتی که معادل یک‌سوم کل چای وارداتی به کشور در سال گذشته است، وارد شده است.

اما با وجود واردات 20 هزار تن چای با ارز دولتی، قیمت چای در هفته‌های اخیر به‌شدت افزایش یافته و قائم‌مقام وزیر صنعت نیز، از بررسی اسناد و مدارک واردکنندگان چای با ارز دولتی توسط سازمان حمایت مصرف کنندگان خبر داده بود.

انتهای پیام/

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.